Lemn pentru exterior tratat, lemn exotic TEAK (TEC) de PLANTATIE

Lemnul de Tec (Teak) crescut in plantatii din culturile din America de Sud, un lemn exotic complet ecologic care crește sub control strict de mediu și de calitate a producției. Frumusețe și arome exotice, combinate cu o capacitate de adaptare la liniile arhitecturale și nevoile creative ale fiecărui colț al lumii.
Un design natural însoțit de dungi ondulate neregulate pentru a captiva ochiul și a încălzi inima.
Specificatii:
- culoare: galben maro
- caracteristici: datorita prezentei alburnului, o caracteristica a materialului pentru cultivarea acestuia in conditii de plantatie, recomandam pre-uleierea si intretinerea constanta prin uleiere de doua ori pe an pentru a garanta o durabilitate adecvata.
- pentru podele supuse frecvenței medii-scăzute a traficului pietonal, în principal rezidențial. Montarea pe verticala, potrivita pentru realizarea de acoperiri si mansarde cu scanduri cu suprafata neteda si efect nervurat sau boiserie pentru interioare.
- pentru mentinerea culorii si duritatii datorita razelor solare UW trebuie uleiat de doua ori pe an, altfel isi pierde culoarea si rezistenta in timp.

Preturi in functie de dimensiunea scandurii:
- Latime 90mm, Grosime 20mm, Lungimi de la 900mm la 2.250mm
Pret: 775Lei/mp
- Latime 120mm, Grosime 20mm, Lungimi de la 900mm la 2.250mm
Pret: 815Lei/mp
FINISAJUL Ribbed sau neted , FREZAREA LATERALA prinderi ascunse sau fara la alegere sunt INCLUSE IN PRET
Substructura (daca se doreste) se calculeaza separat.
Cereti o oferta de pret personalizata completand tabelul de mai jos