
CD Player High End TRANSPORT
ADVANCE PARIS X D500

Cd player transport high end Advance Paris X D500 cu iesire digitala AES/EBU, coaxiala sau optica.




X-D500 este un CD Transport care se concentrează pe sarcina sa principală: extragerea celor mai pure informații digitale de pe CD. Conversia analogică trebuie făcută printr-un convertor digital/analogic (DAC) sau un amplificator cu intrati digitale.
Sursa de alimentare de tip liniar se bazează pe 2 transformatoare toroidale pentru separarea perfectă a diferitelor surse de alimentare. Circuite necesare pentru funcționarea produsului, cum ar fi managementul mecanic, procesarea semnalului de la laser etc. O funcție de supraeșantionare (Up-Scaling) face posibilă schimbarea semnalului digital original (16 biți/44,1 kHz) cu un semnal de tip High-Definition (24 biți/96 kHz sau 24 biți/192 kHz).
X-D500 beneficiaza de un sasiu cu o rigiditate semnificativa datorita designului sau mecanic. Fiecare circuit este separat de celelalte printr-o construcție compartimentată care asigură o ecranare eficientă. Echipat cu ieșiri digitale coaxiala (RCA), optica (TOSLINK) și AES / EBU (XLR), X-D500 este o sursă CD de ultimă generație pentru iubitorii de cd-uri care au deja un dac performant sau o statie de amplificare cu intrari digitale.
Compatibil cu toate produsele Advance Paris (cu excepția X-i50BT), vă va permite să vă bucurați de CD-urile dvs., medii care sunt încă o referință pentru calitatea audio.
Caracteristici Advance Paris X CD1000 EVO:
- Alimentare AC: 230V
- Consum in standby: 0,5W
- consum maxim: 16,1W
- Puterea transformatorului: 50VA
- Tip transformator: (2X) Toroidal
- Ieșiri digitale: AES/EBU (XLR – 110 Ohm), Coaxial (RCA – 75 Ohm), Optica (TOSLINK)
- separarea canalelor: >125dB
- raportul semnal-zgomot: >133dB
- Supraeșantionare: Da (24bit/96kHz – 24bit/192kHz)
- Accesorii: Cablu de alimentare, telecomandă IR
- Lungimea: 431 mm
- Înălţime: 109 mm
- Adâncime: 372 mm
- Greutate netă: 8 kg
- Greutate brută: 9,6 kg